1. Eğitimler ne zaman gerçekleşir?
Harran Çocuk Üniversitesi Okulları tarafından verilen eğitimler, her eğitim öğretim yılı başında gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı'nda, şehrin ve çocukların güncel ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen takvime göre gerçekleştirilir. Etkinlik takvimi, her eğitim öğretim yılının başında web sayfasındaki ilgili bölümde yayınlanır.

2. Bu okullarda sunulan eğitim programlarına kimler katılabilir?
Eğitim programlarımıza devlet okullarından dezavantajlı olanlar başta olmak üzere tüm MEB okullarından öğrenciler katılabilir.

3. Başvurular nasıl ve ne zaman gerçekleşecektir?
Çocuk Üniversitesi tarafından uygulanan eğitim programlarına herhangi bir başvuru söz konusu değildir. Programlardan faydalanacak dezavantajlı okullar ve öğrenciler Şanlıurfa MEM tarafından belirlenmektedir.

4. Program ücretleri ne kadardır?
Harran Çocuk Üniversitesi tarafından sunulan eğitim programları ücretsizdir.

5. Eğitimler nerede gerçekleşmektedir?
Harran Üniversitesi Yerleşkelerinin (Osmanbey, Yenişehir, Eyyübiye) tamamı, okulların etkinliklerine göre eğitim mekanı olarak kullanılabilmektedir.

6. Eğitimler kimler tarafından verilmektedir?
Eğitimler Harran Üniversitesi bünyesinde görev yapmakta olan, alanında uzman, gönüllü Öğretim Elemanları tarafından verilmektedir.

8. Servis hizmeti var mıdır?
Servis hizmeti gerçekleştirilen eğitim programına göre değişiklik göstermekte olup, genellikle mevcuttur.

9. Çocukların ve gençlerin üniversitemizde aldığı eğitimin kendi hayatlarına katkısı var mıdır?
Çocuk üniversitesi programlarına katılan öğrenciler, üniversite hayatını birebir yaşayarak çeşitli bilim dallarını yakından tanıma fırsatı elde edeceklerdir. Eğitimlerimiz öğrencilere gerçek hayat hakkında bilgi vermekte ve gelecekte yapacakları tercihlerinde yol gösterici olmaktadır. Bunun yanı sıra eğitimlerimize katılan öğrenciler kendi yaş gruplarındaki diğer öğrencilerle karşılıklı paylaşımlarda bulunacak ve sosyalleşeceklerdir. Sanatsal ve kültürel faaliyetler sayesinde kişisel gelişimlerini sağlayacak ve yeteneklerini keşfedeceklerdir. Mutlu ve kendine güvenen bir çocuk daha üretken hale gelecek ve daha başarılı olacaktır.

10. Eğitimler sonunda katılım belgesi veriliyor mu?
Eğitimlere katılan öğrencilere katılım sertifikası verilmektedir.

ULUSLARARASI ÜYELİKLERSOSYAL MEDYA